Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay’dan 10 Kasım Atatürk’ü anma mesajı

TORUNTAY: ”LAYIK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü sebebiyle anma mesajı yayımladı.

Başkan Toruntay, “100 yıl önce geldiği Anadolu şehrinden yedi düvele meydan okuyan, Ankara’yı bir başkent, Anadolu’yu bir ülke yapan büyük lider ülkemizin her köşesinde yaşıyor. O’nu unutmayacak, fikirlerini yaşatacağız” dedi.

Mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için vazgeçilemez bir değer olduğunu belirten Başkan Toruntay,”Millet olarak O’nun çizdiği yolda, gösterdiği hedeflere durmaksın ilerleyeceğiz” ifadelerine yer verdi. “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin umutlarının tükendiği, milletin esaret altına alındığı, çıkmaz ve karanlık bir yola girildiği anda bir güneş gibi parlayarak kurtuluş yolunda eşsiz bir önderlik sergilemiştir” diyen Toruntay, sözlerini şöyle sürdürdü:”Atatürk Türk Milleti’nin bağımsızlık destanına önderlik etmiştir. Askeri dehasının yanında 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği inkılâplar, sosyal ve ekonomik reformlarla seviye atlatmış ve parlak bir geleceği bizlere emanet etmiştir. Bizler de Ata’mızın emanetini daha yükseklere çıkarmaya, daha ileriye taşımaya mecburuz. Bu bilinç ve bu anlayışla ülkemize, milletimize hizmet ediyor, daha güçlü bir Türkiye için durmaksızın çalışıyoruz, çalışmak da zorundayız. Şartlar ne şekilde olursa olsun O’na layık olmaya çalışmalıyız, çalışıyoruz. Bu duygularla; aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyorum.”