Mısır Sendikal Heyetinin HAK-İŞ Ziyareti

Mısır Tarım, Balıkçılık ve Arazi Islahı İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mohamed Salem Mourad ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konfederasyonumuz Genel Başkan Vekili ve Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay’ı ziyaret etti.

Ziyarete konfederasyonumuz Genel Başkan Yardımcısı Settar Aslan, Genel Sekreter Dr. Osman Yıldız, Öz Orman İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Mustafa Çınar ve HAK-İŞ Kadın Kolları Başkanı Jülide Sarıeroğlu bulundu. Ziyarette ayrıca Mısırlı Sendikacılardan Genel Sekreter Samy Mohamed Reza, Genel Yönetim Kurulu Üyeleri Hamouda Hussein Ahmed ve Gamal Mohamed Yousef ve Dış İlişkiler Uzmanı Mohamed Ahmed Helaly katıldı.

Mısır Tarım, Balıkçılık ve Arazi Islahı İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mohamed Salem Mourad ziyarette, “Kardeş Türkiye çok büyük ve bizler için çok önemli bir ülkedir. Türkiye’nin sendikal birikimi ve uluslararası ilişkileri çok güçlüdür. Bizler de bundan yararlanmak istiyoruz. Ayrıca, Türk sendikalarının, uluslararası sendikal camia ile bölgemizdeki işçi hareketi arasında köprü olmasını arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay’da ziyaretteki konuşmasında iki ülke arasında hem fikir birliği, hem ticaret noktasında, hem de sendikal açıdan çalışanlar açısından oluşacak birliktelikler ve ortaklıkların son derece önemli olduğunu ifade eden Toruntay, Türkiye’yi ve Sendikal Ortamı tanımaları açısından son derece olumlu bir ziyaret olduğunu söyledi.

Mısır Heyeti ayrıca karşılıklı sendikal işbirliğini geliştirmek üzere Öz Orman İş Sendikası ile iş birliği protokolü imzaladı.

Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, imzalanan işbirliği protokolüyle, her iki sendikanın güçlerini, sendikal birikimlerini ve uluslararası deneyimlerini birleştirme iradesi gösterdiklerini belirterek, karşılıklı işbirliğinin her iki ülkedeki emekçilerin yararına olacağını söyledi.

Günün anısına HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Vekili ve sendikamız Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Mısır Tarım, Balıkçılık ve Arazi Islahı İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mohamed Salem Mourad’a HAK-İŞ vazosu hediye etti.