Genel Başkanımızdan Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay; “Başta, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” dedi

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yayımladığı bir mesajla tebrik etti. Genel Başkanımız mesajında; “Anne ve babalardan sonra evlatlarımızın yetişmesinde en büyük rolü üstlenen öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutluyorum. Ülkemizin daha ileriye gitmesi ve kalkınması öğretmenlerimizin yetiştireceği nesiller ile mümkün. Vatanımıza hizmet eden, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için fedakarca çalışan öğretmenlerimiz geleceğimizin mimarlarıdır. Ülkemizin dört bir yanında, maddi kıymetle ölçülemeyecek kadar saygın bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz, dünyayı değiştirme, geleceği yönetme gücü taşıyan bilge kişilerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.