Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay’ın girişimleri sonuç verdi…

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Merkez Atölyesi’nde çalışırken geçtiğimiz Eylül ayında görevlerine son verilen Öz Taşıma İş Sendikasına üye 10 işçi, Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay’ın girişimleri sonucu yeniden işine kavuştu.
Genel Başkan Toruntay, işçilerin görevlerine yeniden dönmeleri için anlayış gösterip kolaylık sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve EGO yetkililerine teşekkür etti.
Öz Taşıma İş Sendikası olarak üyelerinin her zaman yanında olduklarını ve onların haklarını savunup, korumak için mücadele verdiklerini dile getiren Genel Başkan Toruntay, “Üyelerimizin sadece iyi günlerinde değil, kötü günlerinde de yanındayız. 19 Eylül 2019’da EGO’da çalışırken görevlerine son verilen söz konusu işçi kardeşlerimizle ilgili işlerine iadeleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve EGO yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerden olumlu yanıt aldık. Arkadaşlarımız bugün itibariyle eski görevlerine dönerek işbaşı yaptılar. Öz taşıma İş Sendikası olarak üyelerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu herkese bir kez daha göstermiş olduk. Bu süreçte bizlere karşı yaklaşımı, anlayışı ve sağladığı kolaylık nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş ile birlikte EGO Yetkilileri ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.