Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

TORUNTAY:”30 AĞUSTOS MİLLETÇE YAZDIĞIMIZ DESTANIN TARİHİDİR”

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Toruntay mesajında, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtuluşunun ve ulusun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gurur ve onurunu yaşadıklarını kaydetti.

“Bu zafer, kahraman milletimizin Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kadın, erkek, genç, yaşlı ayırt etmeksizin cepheye koşarak kanıyla, canıyla yazdığı kahramanlık destanıdır” diyen Başkan Toruntay, mesajında daha sonra şu ifadelere yer verdi:
“30 Ağustos Zaferi, Kahraman Milletimizin, Büyük Atatürk önderliğinde kadın, erkek, genç, yaşlı, her kesiminin canını dişine takarak kanıyla yazıp tarihe armağan ettiği eşsiz kahramanlık destanıdır. Bağımsızlık, egemenlik ve vatan sevgisi gibi kavramların yüceliğini simgeleyen 30 Ağustos, Büyük Önder Mustafa Kemal Paşa tarafından başlatılan Milletimizin kadını-erkeği, yaşlısı-genciyle bir bütün olarak hareket etmesi ve kahraman Türk askerinin cesaret ve fedakârlığı sayesinde 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlanmıştır. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan ve milli mücadele ruhuyla kazandığımız bağımsızlığımız, milletimizin milli birlik ve beraberlik anlayışıyla bugüne kadar korunmuş bundan sonra da korunmaya devam edecektir. Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyorum.”