15 Temmuz halkımızın yazmış olduğu bir destandır.
Ankara’da 150’ye yakın, toplamda da 250 şehidimizin olduğu Hain Darbe girişiminin yıl dönümünde Öz Taşıma İş Sendikası Olarak Şehitlerimize Allahtan Rahmet Gazilerimize sağlık ve sıhhatler dileriz.

Sendikamızın Genel Başkanı Mustafa Toruntay 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Türk halkının tutumuna dikkat çekerek “Halkımızın kararlı tutumu, Allah’ın yardımı ve idarecilerin basireti ile birlikte ülkemiz sağ salim bu günlere ulaşmış oldu. Tabii 15 Temmuz’da yaşanan hadiseleri, emperyalist güçlerin ülkemiz üzerinde oynamış olduğu oyunları geçmişten birçoğumuz biliyoruz ama bilmeyenlerimiz de vardır. Emperyalist güçlerle beraber FETÖ’cü hainlerin yapmış olduğu darbe girişimine karşı halkımızdan büyük bir destek geldi. 15 Temmuz, ellerinde sopalar ile hainlerin ele geçirdikleri tankları kovalayıp, havadan yapılan saldırılara karşı el ele, omuz omuza durarak, hızla gelen tankların altına yatarak göğüslerini sipher eden bizim gururlu, vatansever halkımızın yazmış olduğu bir destandır” ifadelerini kullandı.
Türkiye ‘de geçmişte yaşanmış darbeler ve muhtıralara örnek vererek bu tür hadiselerin unutulmaması gerektiğini vurgulamak isterim diyen Toruntay, “15 Temmuz’ları Allah bir daha yaşatmasın” diyerek konuştu.