Genel Başkanımız Mustafa Toruntay; “İsrail’e Vermemiz Gereken Tepkiyi Hep Birlikte Vereceğiz”

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, Konya’da konuştu; “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak Kudüs ile ilgili miting ve toplantılara katılım sağlama konusunda her zaman duyarlılık gösterdik ve bu anlamda her türlü katkıyı, desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi

Genel Başkanımız Konya’da düzenlenen ve Kudüs’e destek vermek amacıyla organize edilen ‘Büyük Cuma Buluşması’ mitingine katıldı. Mitingde konuşan Genel Başkanımız Mustafa Toruntay; “Konya Mevlana alanında Kudüs’ün özgürlüğü, Filistin bağımsızlığı için düzenlenen mitingde HAK-İŞ Konfederasyonu olarak katılım sağlama konusunda her zaman duyarlılık gösterdik ve bu anlamda her türlü katkı ve desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

17 Aralık Pazar günü Memur-Sen ile birlikte gerçekleştireceğimiz miting için de çağrı yapan Genel Başkanımız; “Konya’da olduğu gibi 17 Aralık Pazar günü de Ankara Anadolu (Tandoğan) Meydanında kardeş konfederasyonumuz olan MEMUR-SEN’le birlikte yapacağımız ‘Kudüs’e Özgürlük, İnsanlığa Barış’ mitingini de inşallah böyle bir coşkulu kalabalıkla düzenleyerek İsrail’e karşı vermemiz gereken tepkiyi hep birlikte vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkanımız ayrıca; organizasyonu gerçekleştiren sivil toplum kuruluşlarına ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkürlerini iletti.

Konya Mevlana alanında gerçekleştirilen mitinge; HAK-İŞ Antalya İl Başkanı M. Talha Kandil, HAK-İŞ Konya İl Başkanı Vacit Sır ve üyelerimiz katıldı.